مراقبت از دندانها را به یک برنامه سرگرم کننده و آسان برای کودکان تبدیل کنید

مراقبت از دندانها را به یک برنامه سرگرم کننده و آسان برای کودکان تبدیل کنید
از هر چهار کودک یک نفر قبل از ورود به مهد کودک یک یا چند دندان کرم خورده دارد. سالانه بیش از ۵۱ میلیون ساعت حضور در مدرسه به خاطر مشکلات مربوط به دندان‌پزشکی از دست می‌رود. شروع یک برنامه زود هنگام جهت مراقبت از دندان‌ با کودکان به پیش‌گیری از مشکلات مربوط به دندان‌پزشکی و کمک به کاهش مدت زمانی که فرزندتان از مدرسه جا می ماند، کمک می‌کند. از طبیعت بازیگوش کودک می توانید برای ساختن یک روش مؤثر و سرگرم کننده برای آموزش استفاده کنید!
الگوهای عادات سالم مراقبت از دندان برای کودکان
بچه‌ها از والدین خود پیروی می‌کنند و از سنین پایین از آنچه می‌بینند تقلید می‌کنند. هر روز صبح و شب را برای مسواک زدن به عنوان یک فعالیت خانوادگی اختصاص دهید.اگر آنها ببینند که مراقبت از دندان برای شما مهم است، برای آنها نیز مهم می شود. این یک فرصت عالی برای نظارت بر درست مسواک زدن آنها است و به آنها نشان می دهد که چگونه به درستی انجام می شود.
لوازم مربوط به دندان را برای کودک به تفریح تبدیل کنید
به کودک خود اجازه دهید مسواک و خمیردندان خود را انتخاب کند. با همه رنگ‌ها و مسواک‌های با مضمون شخصیت‌ها، و همچنین انواع مختلف خمیردندان‌های طعم‌دار موجود، مطمئناً مسواک مورد علاقه‌شان را پیدا خواهند کرد. به علاوه رنگ‌ها، شخصیت‌ها و طعم‌های سرگرم‌کننده این احتمال را افزایش می‌دهند که کودک بخواهد عادت خود را ایجاد کند.
روش های جالب برای تشویق کودکان به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن
بسیاری از فعالیتهای سرگرم کننده مختلف وجود دارد که می توانند در برنامه عادی گنجانده شوند تا اینکه مشکلات را کاهش دهد. هنگام مسواک زدن به اطراف حرکت کنید. رقصیدن یا حتی قدم زدن می‌تواند زمان را برای تشویق خانواده‌تان به مسواک زدن طولانی مدت سپری کند. مسابقه ای در مورد اینکه چه کسی می تواند به مدت طولانی دندان های خود را مسواک بزند برگزار کنید تا مطمئن شوید که 2 دقیقه مسواک می زنند.
از نمودار گرافیکی برای رصد پیشرفت کودک استفاده کنید. استیکرها و جوایز کوچک انگیزه خوبی برای ایجاد یک عادت سالم هستند. برنامه های متعددی برای تلفن هوشمند شما وجود دارد که عادت های مسواک زدن فرزند شما را به صورت دیجیتالی دنبال می کند.
از یک ساعت فانتزی برای شمارش کامل دو دقیقه استفاده کنید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد به خصوص کودکان مرتکب می شوند، مسواک نزدن به مدت کافی است.
یک طرح داستانی ایجاد کنید که در آن کودک شما یک قهرمان است که با شمشیر (مسواک) در دهان خود با هیولا (باکتری و قند) مبارزه می کند.
در حالی که به آهنگ مورد علاقه فرزندتان گوش میدهید، برقصید. رقصیدن با یک آهنگ می‌تواند برای کودک شما لذت بخش باشد و به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که حداقل ۲ دقیقه دندان خود را مسواک می‌زنند.
ایجاد یک سیستم پاداش برای مراقبت از دندان
ایجاد یک سیستم پاداش یک روش موثر برای اطمینان از این است که کودکان شما برای دو دقیقه کامل که بعد از غذا توصیه می‌شود مسواک می‌زنند. نموداری را ایجاد کنید تا بچه ها بتوانند برچسب هایی را که برای مسواک زدن دریافت می کنند، جمع آوری کنند. پس از جمع آوری مقدار مشخصی از برچسب ها، می توانند آنها را برای یک جایزه جمع آوری کنند. این امر به آنها انگیزه می دهد که هر روز دندان های خود را مسواک بزنند. اقدامات لازم را برای ایجاد روال عادی برای فرزندان خود از سنین پایین آغاز کنید. حتی نوزادان برای سلامت و رشد خود نیاز به مراقبت از دندان دارند. بر اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان تأکید کنید و اطمینان حاصل کنید که فرزند شما در تولد 1 سالگی خود به دندانپزشک مراجعه کند.

منبع:

https://www.jeffersondentalclinics.com/blog/making-dental-care-a-fun-and-easy-routine-with-kids

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *