کلینیک دندانپزشکی کودکان شریف

در کنار شما هستیم برای ایجاد لبخند زیبا

خدمات دندانپزشکی

ترمیم دندان

عصب کشی

فیشور سیلانت

فضا نگهدار

فلوراید تراپی

روکش

مقالات

سئوالات متداول

بهترین زمان شروع مسواک زدن کودکان چه سنی است؟

والدین می توانند قبل از رشد دندان های شیری با استفاده از یک پارچه مرطوب از لثه کودک مراقبت کنند، بدین صورت که هر بار بعد از شیردهی به آرامی و به کمک یک پارچه تمیز و مرطوب باکتری هایی که سبب پوسیدگی و بیماری های دیگر می شوند را از روی لثه پاک کنند، این کار علاوه بر تمیز کردن لثه، کمک زیادی به رویش بهتر دندان ها می کند. زمان مناسب برای شروع مسواک زدن هنگامی است که

دندانپزشک برای درمان پوسیدگی دندان کودک چه اقدامی انجام میدهد؟

این موضوع کاملا به وضعیت دندان کودک بستگی دارد، ممکن است ابتدا نیاز باشد بافت آسیب دیده را برداشت و سپس پر کرد، در برخی مواقع اگر پوسیدگی دندان زیاد باشد نیاز است چندین بار مراجعه شود. در کلینیک دندان پزشکی شریف مراقبت های ویژه ای را به کودکان ارائه می دهیم، اتاق های بازی و درمانی مختص کودکان داریم تا بیماران احساس راحتی بیشتری داشته باشند. تیم درمان ما نهایت تلاش خود را می کند تا تمامی خدمات به

کار دندانپزشک کودکان چیست؟

برای کار با کودکان به کسی نیاز است که تخصص لازم را داشته باشد، مخصوصا در مورد نیازهایی که به دندان های آنها مربوط می شود. وظیفه دندانپزشک کودکان این است که از سلامت دهان و دندان آنها مطمعن شود و ببیند آیا رویش دندان هایشان به درستی انجم شده است یا نه. در کلینیک دندانپزشکی شریف، عادات مربوط به بهداشت دهان و دندان را به کودکان آموزش می دهیم.

علت پوسیدگی دندان کودکان نوپا چیست؟

متاسفانه پوسیدگی دندان در کودکان بسیار شایع است و به دلایل زیادی از جمله رژیم غذایی نامناسب، آب فاقد فلوراید یا فلوراید کم و بهداشت نامناسب دهان اتفاق می افتد. به همین دلیل مراجعه منظم به دندانپزشک بسیار مهم است. دکتر علائم اولیه را تشخیص می دهد و روش هایی صحیح مراقبت از دهان و دندان، برای پیشگیری از مشکلات آینده را در اختیار والدین قرار می دهد.

چه زمانی باید مراقبت از دندان کودکان را شروع کرد؟

یکی از تفکرات کاملا اشتباه این است که دندان شیری اهمیتی ندارد، زیرا در نهایت جای خود را به دندان دائمی می دهد. دندان های کودک در سه ماهه دوم بارداری شروع به شکل گیری می کنند، سلامت لثه از سنین پایین شروع می شود و تاثیر زیادی بر رشد دندان ها دارد. کارشناسان کلینیک دندانپزشکی شریف توصیه می کنند برای جلوگیری از بیماری های مثل التهاب لثه، پوسیدگی و از دست دادن دندان، بهتر است از همان سنین پایین

از چه سنی باید کودک را نزد دندانپزشک برد؟

بهتر است کودکان را اولین بار بین سن 6ماهگی تا یک سالگی نزد دندانپزشک اطفال ببریم. زیرا سلامت دندان های شیری که برای جویدن، صحبت کردن و ورود به دندان های بزرگسالی آماده می شوند اهمیت زیادی دارد. شروع زود هنگام مراقبت های دندانی کودکان بخش مهمی از سلامت عمومی آنها را شکل می دهد.

چه زمانی باید از نخ دندان برای کودکان استفاده کرد؟

مناسب ترین زمان برای استفاده از نخ دندان، وقتی است که دندان های کودک در کنارهم شروع به رشد می کنند. سعی کنید آموزش های لازم را به کودکان بدهید و تا زمانی که کامل یاد بگیرد چطور از نخ دندان استفاده کند در کنارش باشید. می توانید برای ترغیب کودک از طعم های مختلف نخ دندان استفاده کنید.

نظرات مراجعین

درباره ما

کلینیک شریف از مجهز ترین مراکز ایران با بکارگیری کادر اداری و درمانی با تجربه و خوش اخلاق و استفاده از به روزترین دستگاه های دنیا و تکنیک های نوین درمانی تجربه و دانش به روز دنیا را درهم آمیخته تا خالق زیبا ترین لبخند ها برای شما بیماران عزیز باشد.

لینک های دیگر

کرمان، سیرجان ، خیابان نصیری شمالی ،کلینیک شریف

شماره تماس:

0343-42231214